Terasa pro Martinu

…za jeden jediný den!

Nejlepší reklama?

Tou nejlepší reklamou na světě je klient, který se vrací. A nebo ještě lépe – který vymýšlí, co bych pro něj ještě mohla udělat, který prostor jeho soukromí nebo dokonce podnikání, by se dal vylepšit, zkrášlit a tím pádem by byl mnohem lépe využitelný, používaný a svět by byl díky tomu zase o kousek krásnější.

Díky Vesmíru, díky sama sobě a díky mým (především) klientkám – já tuhle reklamu mám! Tak HURÁ!

O Martině

Martina mne prvně oslovila v Covidu a pomáhala jsem jí, vážně úplně zlehka, doladit její Obývací kuchyni. Šlo jen o pár drobných detailů. Jenže právě ty, tvoří příjemný harmonický celek. A Martina byla spokojená a tak jsme se pustily do představby ložnice z původní garáže. Před pár dny jsme tuto Proměnu fotili s týmem Marianne Bydlení a snad se brzo dočkáme i uveřejnění – určitě dám vědět!

Obývák, ložnice…ale tímhle naše společné tvoření rozhodně nekončilo. Společně jsme se charitativně ujaly další Proměny – Návštěvní místnosti Novorozenecké JIP v Mladé Boleslavi. Cesta to byla dlouhá, složitá, narážely jsme na spousty komplikací – od nedostatku financí přes překážky v rámci nemocnice. Ale i tentokrát jsme zvítězily a maminky v téhle nelehké situaci mají pro sebe i rodiny příjemný relaxační prostor a já věřím, že je jim, alespoň o malinkatý kousek lépe. Že mají větší naději a odhodlání touhle náročnou cestou projít a věřit!

Martina na svém Instagramu : ditejakodar právě rozjíždí svůj projekt na pomoc maminkám v krizi. Pokud někoho takového znáte, určitě o Martině dejte vědět! Je skvělá terapeutka, jejíž nabídnutá pomocná ruka dokáže určitě zázraky…a také za tím celým stojí velmi silný, osobní příběh…

více o Martině na http://www.ditejakodar.cz

Návštěvní místnost před…

…a tady PO!

Moodboard

Při slavnostním předání nás dokonce přijela natočit Regionální TV…Konec jsme si s Martinou prostě užily, došlo i na dortíky a další laskominy a já dostala krásnou kytici.

Celkem nedávno si Martina otevřela vlastní praxi a uk pronajatým prostorám patří terasa. Nepoužívaná, opuštěná, zanedbaná chuděrka…Hele

Terasa před…

Tak hurá, jde se na to!

A tak slovo dalo slovo a Martina mne oslovila s Proměnou téhle zanedbané krásky. Vzhledem k tomu, že jde o komerční prostor využívaný čistě během dne, nedošlo na žádná světélka, lucerny ani žádné další, námi milované pičičandy.o))) Terasa bude sloužit klientům jako letní čekárna – relaxárna a případně Martině, mezi pacienty – na chvilku pohody, vypití kávy nebo rychlý oběd. Terasa je skvostně velká, ale rozhodly jsme se „zútulnit“ pouze její zhruba polovinu – více prostoru Martina nebude využívat.

Optický předěl jsem měla v plánu vytvořit větvemi, ale technicky to bylo dost složité a tedy logicky pak i finančně nákladné. Nakonec prostor dělí vysoké květináče osazené rostlinami, které budou zhruba další metr vysoké a jako předěl budou naprosto dostačující.

Pro sezení jsem vybrala fajn lavičku z umělého ratanu, která vydrží déšť a po letní sezoně jí Martina přestěhuje do vnitřní čekárny, kde počká na další jaro.

Stolek je z kovu a skla, takže i když není oficiálně venkáč, určitě na terase vydrží fungovat pěkných pár let.

Židle oproti tomu venkovní je a hezky odlehčila celek.

Venkovní, zcela omyvatelné koberce zakryly ne úplně krásnou dlažbu a prostor příjemně zateplily.

Slunečník pro stín při relaxu je nepostradatelný.

Všechny tyhle kousky jsme výhodně pořídily na http://www.jysk.cz

Zástěny na zábradlí jsme upevnili nerezovými pásky a to ze dvou důvodů. Výhled z terasy není žádná hitparáda, to za prvé. A druhý důvod bylo bezpečí, zábradlí terasy nemělo „normovou“ výšku. Takže dvě mouchy jednou ranou a příjemné spojeno s užitečným. Fajn, ne?

Zástěny jsme pořídily na http://www.hornbach.cz za velmi sympatickou cenu:o)

Vizualizace

Den „Dé“

Martině, protože je velmi vytížená a taky máma čtyř dětí tentokrát nabídla, že se o realizaci postarám osobně. A tak přišel den Dé a můj celý tým vyrazil brzy ráno z Prahy dvěma auty, obě naložená po střechu. Celkem jedenáct velkých nádob na rostliny, spousta nářadí a strojů a přístrojů. Dva šikovní muži a já. Můj laskavý a vtipný muž hned po ránu vtipkoval a já měla supr pocit, že se na práci se mnou snad i těší:o))

Dyzajn začíná pořádkem

Kdo už mě zná, tak ví, že přesně takhle moje realizace startují. Prvně jsme se tedy vrhli na vyčištění dlažby. Byla porostlá mechem, politá asfaltem a neuklízel ji nikdo asi tak stopadesát let. Můj muž má skvělá udělátka a tak dovezl super čistící stroj a dlažba prokoukla k nepoznání.

Hned po vyčištění jsme nanosili nádoby pro rostliny a já se na chvilku „trhla“ a vypravila se do místního zahradnictví http://www.jinazahrada.cz

Sehnala jsem téměř všechno, co jsem měla v plánu. Vybrala jsem rostliny nenáročné, aby Martina neměla o terasu zbytečně velkou péči. Pořídila jsem latnaté hortenzie, růžově (doufám) kvetoucí Motýlí keř. Šantu kočičí a plazivý tymián, který doufám přešplhá okraj nádoby a vytvoří časem převis. Levandule byla nutností. Jedna z nádob má pracovní název „limonádová“ – do té jsem zasázela měsíční jahody, stromkový rybíz a mátu. Olivovník absolutně nemohl chybět pro svou středomořskou prázdninovou náladu. Do vysokých nádob na předěl terasy jsem osázela traviny a bobkovišně.

Než jsem se vrátila, kluci upevnili zástěny kolem zábradlí a celý prostor se najednou mile uzavřel a stal se tak velmi milou soukromou oázou. Nanosili jsme nakoupené rostliny, substráty a keramzit pro dobrou drenáž nádob. A já, déšť nedéšť začala sázet jak šílená:o)))

Upevnění zástěn

Nádoby a rostliny

Nábytek a spol…

Krásný dlouhý den

Z Prahy jsme vyjeli v osm ráno a odcházela jsem v sedm večer. Prostě dlouhý, ale neskutečně krásný den. Plný tvořivé energie. Zase je kousíček světa krásnější a proto já jsem na světě:o)))

A dělá mne to vážně šťastnou!

Video

Natočila, seskládala a vyšperkovala jsem pro vás Video…Poslední dobou objevuju možnosti časosběru a celkem lituju, že to i v reálu nejde všechno takhle superrychle…Někdy by se to vážně celkem hodilo!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Život je prostě fajn

Terasa pro Martinu je hotová a už nezbývá, než čekat, až všechny rostlinky vyrostou, vykvetou, dozraje rybíz a jahody. Martina mne oslovila s dalšími projekty a jako první se společně vrhneme na revitalizaci její zahrady. To totiž ještě nevíte, ale já jsem se, v průběhu pár posledních týdnů stala zahradnicí…Dlouho jsem o tom přemýšlela a dlouho o tom snila. Interiéry mne stále baví i živí, ale zahrady, terasy nebo balkóny jsou jejich neoddělitelnou součástí. Cítila jsem dlouho potřebu tyhle dva aspekty propojit a dát zahradám to, co nejspíš klasický zahradník nedělá – udělat z nich logické pokračování, zabydlet, zútulnit..A tak se to prostě děje, pracuji teď na revitalizaci jedné soukromé zahrady, současně stále krášlím společnou zahradu našeho SVJ a bolí mě záda, nohy, ruce, prostě celý člověk…Ale když mám ruce v zemi, cítím se neskutečně šťastná. Zahrady a péče o ně mne nesktečně nabíjejí a mám takový velmi silný pocit, že tohle má ještě větší význam, než si dokážu zatím uvědomit. Je prostě neskutečně krásný, jak zahrady okamžitě vracejí investovanou energii a jsou v neustálém procesu, který je v pohybu.

Tak práci zdar a mějte se všichni moc krásně!

Denisa

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.