Knihy

Jedlé i kreativní dárky a skvělé recepty. S knihami „Láska prochází kuchyní“ a „Láskominy Denisy Bartošové“.

O tom, jak láska procházela mou kuchyní

Při spolupráci na několika kuchařkách, při focení různých dekor story na mě jednoho dne udeřila má kolegyně Alena Hrbková, která naprosto famózně fotí, s tím:

„Deniso, ty bys měla taky udělat vlastní knížku!“

Já se na ní nejprve trochu vytřeštěně podívala, pak se rozesmála a odpověděla – protože jsme zrovna pracovaly a neměla jsem čas se čímkoli zdržovat.

„No ty jsi vtipná, tak když myslíš, tak to zařiď!“..a v tom okamžiku jsem tu myšlenku pustila z hlavy a věnovala se dál několik týdnů své práci.

Jenže jednoho dne mi Alenka zatelefonovala a oznámila mi, ať se spojím s vydavatelstvím Smart Press, že o mou knihu mají zájem. V té době jsem plynule přeplouvala z jednoho focení do druhého a opravdu něměla kapacitu na cokoli dalšího. A tak uplynul asi rok nebo dva, ani po pravdě nevím.

O druhé knižní dcerce „Láskominy“

Tentokrát jsem byla o dost moudřejší a na pomoc si pozvala mou výbornou kamarádku foodstylistku Kláru Zíkovou. Pomáhala mi s vařením a výrobou jedlých dárků a mně se tolik ulevilo. Měla jsem více prostoru na samotné tvoření a vymýšlení dalších nezbytných lumpáren.

V druhé knize jsem toužila propojit vaření i tvoření v jeden celek. Pracovní název byl: „kreativní chaos Denisy Bartošové“ – protože přesně tak to se mnou je...plynule přecházím od výroby dekorací, restaurování nábytku do kuchyně a z ní pak zase utíkám k návrhům interiérů – za mě je v zásadě jedno co tvořím, hlavně, že tvořím…

Při vaření si krásně odpočinu od skříní a u skříní si zas odfrknu od výroby věnců a zdobení stromečků.o))