Bydlet jako…Cestovatel

Já vím, možná vás tohle celkem mate a kdo z vás proměnu viděl v televizi nebo časopise Nové proměny bydlení, víte, že designérkou pro tento díl byla moje kolegyně Pavlína…Tak ano, na kamerách tomu tak bylo, ale návrh a provedení bylo mé. Ale ČT Ostrava Pavlínu chtěla do nějakého dílu, protože se kamer rozhodně nebojí a lépe si s nimi rozumí. A upřímně, nijak mi to nevadilo, kamery mě děsně stresujou a takhle jsem měla i víc času na práci, které je kolem točených proměn asi tak bambilion..A stejně jsem se mihla alespoň s Romanem při výrobě kočičího stromu, takže nakonec jsem se kameře vyhla stejně jen částečně.o)))

Jak to vypadalo před?

Předsíň po proměně

Spousta krásných detailů

Pohled na vchodové dveře

Jak se tvořilo

Jako většina mých proměn i tahle byla především o tom, sladit interiér pomocí barev a materiálů. Jen tak na konci čeká příjemný harmonický interiér. Důležité je to vždy, ale v předsíni ještě o něco víc – je to první místnost, kterou vidíte vy při návratu domů a je to první, tedy repre místnost, kterou vidí vaše návštěvy. Jednu stěnu jsme vymalovali na mile šmolkově modrou – aby evokovala modré prázdninové nebe i moře. Mapa zůstala, však k cestování neodmyslitelně patří. Pohovka i stoličky dostaly nový nátěr. Stoličkám jsem vyrobila super rychlé nové čalounění – obyčejný polštářek a cik-cak připevnění pomocí obyčejné prádlové gumy – dá se tak snadno udržovat, vyprat, ale případně i vyměnit a nemusíte kvůli tomu utrácet za čalouníka. Stolek „Pavouka“ jsme jen oživili leštěnkou a nasadili mu „modré ponožky“ pomocí barvy ve spodní části – aby jemně zapadnul do nové barevné kompozice. Předsíň je velmi světlá, má dvě okna, v létě je v ní až výpal a tak dostala nové závěsy pro odstínění s perleťovým leskem. Bylo v ní spopusty květin, ale buď na zemi nebo na trochu nešťastné polici. Některé se přestěhovaly na nový konzolový stolek a některé putovaly do zahradního domku, kde v klidu přezimují. Předsíň by rozhodně neměla být odkladištěm čehokoli. Všechny květiny dostaly nové „kabátky“ ve formě hliněných nebo proutěných obalů. Ani radiátor se štětci nevyhnul a v nové modré je dokonalým prvkem, který zdobí. Komoda slouží jako botník a lavička s úložným prostorem skryje přezutí pro návštěvy. Hned za dveřmi jsem navrhla zajímavý věšák zavěšený od stropu. Kovovou dutou tyčí jsme protáhli lano, které jsme zavěsili do stropu. Na něj jsem navěsila další lana a do jejich uvázaných ok jsem zavěsila ramínka.Ve spodní části je opět lano s malými kovovými háčky – esíčky – na zavěšení tašek a kabelek.

U majitelů jsem našla krabice mušlí, písku a dalších nasbíraných památek na cestování. Část jsem naaranžovala do krásných obrovských skleněných karaf a doplnila svíčkami. Další jsem použila jako „mulč“ do květináčů s květinami – pohledově je to mnohem hezčí než koukat na nemalebnou zeminu.

Barvy této proměny

Kde jsem nakupovala?

Krásný nábytek, dekorace i textil jsem pro tuto proměnu vybrala v parádním velkoobchodě https://www.egodekor.cz

Pro tento díl byl partnerem a vybíralo se u nich vážně skvěle!

Majitelka si přála v předsíni třídit odpad a tak jsme pořídili moc pěkné koše, které barevně i materiálem zapadají do celého konceptu proměny. Jsou z pracího papíru, takže se dají dobře udržovat.

Koupit si i jiné kousky z tohoto materiálu můžete na https://www.uashmama.sk

Veškeré barvy na stěnu, nábytek i radiátor jsem vybírala v https://www.dumbarev.cz/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4Wxtd7XjmRxFWwru654szbI1QFWT-zEPfwfXsUTZFtRl7Sk7qQ6CvJx3IaAjJuEALw_wcB

V těchto prodejnách mi úplně vždycky skvěle poradili, pokud jsem si nebyla jistá typem barvy nebo postupem. Vřele doporučuji. Všechny barvy na rozdílné materiály dokáží namíchat podle NCS vzorníku, což jsou stovky a stovky nádherných odstínů. Vybrat si můžete většinou ve variantách mat, polomat a lesk.

Dispozice předsíně před a po proměně

Jak se natáčelo, jak se pracovalo…

Chcete se podívat na celý díl?

Chcete mrknout jak se vyrábí kočičí strom, lakují stoličky nebo nasát naplno cestovatelskou atmosféru? Tak tady si můžete pustit celý díl s touto proměnou:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/417236100081003/

A nebo toužíte po změně přímo u vás doma nebo na chalupě? Tak už to přestaňte odkládat a ozvěte se. Najdeme společnou cestu k vašemu dokonalému Domovu!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.