Bydlet jako…Na dovolené

Já mám tak ráda venkovní proměny! A tak často jsem svědkem toho, že jsou nedotažené, nezbyla na ně síla, použije se v nich něco, co už doma jaksi dosloužilo a bylo to škoda vyhodit. A to je, alespoň za mě, ohromná škoda! Proměnila jsem už desítky balkónů, lodžií a teras a tenhle venkovní altán se stal nádhernou vzpomínkou na horkem rozpálené Řecko.

Jak to vypadalo před

Zahradní altán po proměně

Co všechno se změnilo?

Chyběl mi nějaký typický řecký prvek..A tak jsem v bočním hranatém okénku nechala vyzdít alespoň polooblouk s hrubou bílou omítkou. V rohu u venkovního krbu jsem z Ytongu nechala postavit rohový kuchyňský pult, aby bylo kde připravit občerstvení nebo drinky. Původní tmavý dřevěný strop altánu jsem napatinovala na bílou barvu – metodou téměř suchého štětce, která pro tuhle variantu bohatě stačila. Bílá barva stropu celý prostor příjemně prosvětlila. Původní dlažbu jsme nalakovali na krásnou řeckou modrou. Jasně, nátěr nevydrží věčně, ale než vysekávat starou a pokládat novou dlažbu, je to rozumné řešení s velkou finanční úsporou. Do rohu jsme pověsili krásnou provazovou houpačku z http://www.jysk.cz pro chvilky relaxu. Z pokliček od hliníkových hrnců vznikla na stěně vtipná dekorace a současně držák na utěrku. Přilepila jsem je přímo na stěnu lepidlem Mamut a drží skvěle. Koberec je z umělého vlákna a je určený přímo do venkovních prostor. Váza z hliníkové bandasky je stylovka, které mám ráda. V neposlední řadě je v altánu spousta svícnů, luceren i světelný řetěz pro krásnou večerní intimní atmosféru. Řecký styl doplnily vhodné rostliny, jako jsou olivovníky, oleandry nebo můžete zkusit klidně i fíkovník. Parádní venkovní květináče jsem koupila opět v oblíbeném Jysku.

Celkový pohled

Kde jsem nakupovala?

I tentokrát byl mým partnerem oblíbený http://www.jysk.cz kde jsem pořídila fakt pohodlná dovolenková křesla a spousty drobných doplňků. Dalším místem, kam ráda jezdím na lov je http://www.antik-spomysl.cz protože tam prostě mají snad úplně všechno na světě. Koupila jsem staré dveře ze kterých vzniknul stůl. Pořídila jsem tam i hliníkové vtipné hrnce za pár korun, ze kterých vzniklo osvětlení. Dokonce i malé staré okénko, do kterého jsem nechala u sklenáře vsadit zrcadlo a krásně se v něm odráží zahrada a opticky tenhle prvek celý prostor oživuje a zvětšuje. Okenice a nohy ke stolu jsem koupila v http://www.hornbach.cz

Dokonale chytrou a praktickou markýzu zhotovila na míru firma http://www.maron.cz

Markýza dokáže pomocí čidel reagovat na větší vítr, takže třeba i ženoucí se bouřku a vážně se sama zatáhne! Zkoušeli jsme to celý tým fakt několikrát a pokaždý nás poslechla..Stačilo s ní trochu víc zahýbat a už se pakovala!.o))) Jako jo, není to nic levného, ale pokud si potřebujete opravdu zajistit stín a zárověň udělat investici do kvality, určitě si nechte udělat cenovou nabídku. Navíc si můžete vybrat z obrovské škály barev kovových i textilních materiálů a navrhnout si vážně úplně tu vaší, nejkrásnější, vysněnou markýzu!

Prosbou majitelky bylo něco málo vykouzlit i s venkovní sprchou, která je v horkých letních dnech naprosto skvělým doplňkem altánu. Vyměnila jsem baterii, mám moc ráda řadu Retro od https://www.slezak-rav.cz/. Jako rošt jsme vyrobili dřevěný rám, který sice nevydrží sto let, ale pěkně sprchu orámoval a ozvláštnil, do kterého jsem nasypala krásné bílé oblázky. Je to nejen pěkné, ale kamínky poslouží i jako masážní plocha pro vaše unavené nožky. Pak už stačil jen nový sprchový závěs v odstínech modré z http://www.jysk.cz a sprcha je jako nová!

Použité barvy v tomto interiéru

Barvy a jáááááá….

Nepostradatelným průvodcem i rádcem v jedné osobě je na poli barev Tomáš Trachta. Ví toho mnohem víc než já, dokáže pro mne najít vždy ten nejvhodnější produkt a ještě je natolik trpělivý, že mu můžu zavolat, poradit se o postupu a konzultovat. Vřele tedy doporučuju firmu http://www.spektros.cz

V její nabídce najdete moje oblíbené křídové barvy v plechovce i ve spreji. Ale také spousty barev na netradiční materiály, právě jako je dlažba, sanita, lamino…jednoduše asi není nic, co by jste díky sortimentu téhle firmy nedokázali natřít…Za zmínku určitě stojí i krásné designové stěrky…ale o těch si popovídáme zase třeba jindy!

Pracovalo se, až se z nás všech kouřilo!

Dispozice této proměny před a po

Chcete mrknou na celý díl?

Máte chuť na plnou dávku inspirace? Tak si uvařte kávu nebo čaj a uvelebte se….a klik tady:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/419236100081005/

Jak je na tom vaše terasa, balkón nebo zahradní altán? Nešeptá vám náhodou do ouška, že by to už konečně chtělo změnu? Změnu, aby i tenhle váš prostor byl dokonale vychytaný a poskytl vám přesně to, po čem toužíte? Napište mi a vydáme se na dobroudružnou cestu za vaším splněným snem!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.