Bydlet jako…V Provance

Áááách ta Provance…nebo jen francouzský venkov? Jednoduše útulné, milé, prostě doma!

Tahle proměna mi dala dost zabrat, ale zároveň mě hooodně bavila. Světlé barvy, fajn materiály a tak trochu vytvoření iluze za panelákovými dveřmi…Spousta z vás může namítat, že se Provance styl do paneláku nehodí…a já vážně nesouhlasím! Za mě jde o jedno z mála kouzel, které můžeme použít…Projít ne úplně fit panelákem a odemknout dveře svého vlastního království…a ocitnout se přesně tam, kde chceme být. Pokud bych měla dodržovat styly související s architekturou, tak co bych asi tak měla vytvořit? Umakartové peklo? Tak zajímavé a vtipné by to možná bylo, ale paní Jitka si přála vlastní azyl s atmosférou Francie a já jí splnila sen. A plnit sny mých klientů je přesně to, co mne na mé práci opravdu hodně baví, naplňuje a cítím se na správném místě!

Jak to vypadalo před?

Obývák po proměně

Celkový pohled

Tak tady se vážně jelo od podlahy..I když je to neobvyklé, v tomhle panelákovém bytě se pod kobercem skrývaly parkety..Jenže..při výstavbě se parkety na rychlo, prostě šupšup položily na ještě vlhký beton a tak se v podstatě hned rozlezly, vrzaly a celkově byla podlaha úplně k ničemu..a tak se přikryla kobercem. Věčná škoda. Podlahu jsme vybraly s Jitkou vinylovou, s krásnou kresbou dřeva v příjemném odstínu. Vystěrkovalo se přes parkety (bohužel) a podlaha byla celkem rychle hotová. Dalším velkým prvkem bylo osazení nových posuvných dveří. Partnerem pro tento díl byla firma http://www.sapeli.cz

Na stěnu jsem se rozhodla použít reliéfní stěrku a zakončit jí krásnou sádrovou lištou. Parádní výběr lišt na stěny i stropy a třeba rozet nad lustry najdete na stránce http://www.fabiony.cz

Nejen, že mi poradili jak na to, kolik lepidla, ale nakonec jsme se sešli s panem majitelem při natáčení a on s velkou profesionalitou lišty do mé realizace rovnou nalepil. Skvělá spolupráce!

Mým dalším oblíbeným partnerem v tomto díle byl http://www.jysk.cz kde jsem vybrala parádní komody, kredenc a některé z doplňků.

Ratanové kousky jsou původní, jen dostaly nový kabát mými oblíbenými Křídovými spreji..Na proutěné věci jsou úplně nejlepší, barva se dostane snadno do všech možných mezírek, štětcem by tohle trvalo nekonečně hodin. Barvy jsou rychle suché, nijak moc nezapáchají a škála jejich odstínů je zkrátka dechberoucí. Klidně mrkněte na http://www.pintyplus.cz

Sedačka a křeslo jsou z námi všemi milované http://www.ikea.cz

Detaily tvoří celek

Dispozice obýváku před a po proměně

Předsíň před proměnou

Předsíň po proměně

Dispozice předsíně před a po proměně

Co pár fotek ze zákulisí, chcete ?

Připravit se na natáčení jsou týdny a týdny práce v předstihu. Vše se musí skvěle naplánovat, domluvit tak, aby vše na sebe dokonale navazovalo, času není vážně nazbyt. Na tohle natáčení jsem tentokrát vzala moje dvě psí holky, Lindu a Lišku. Na jednu stranu bylo fajn nestresovat se nutností sehnat týdenní hlídání, na druhou stranu jsem měla trochu starost navíc. Ale holky se staly miláčky celého štábu a dokonce si v tomhle díle i zahrály…Bydlely jsme v pěkném penzionu a ráno nás na venčení čekal krásný lesopark.

Barvy této proměny

A co takhle na skok do Francie?

Pokud se vám moje práce líbí, nebojte se napsat nebo zavolat. Pokaždé se snažím najít cestu, jak společně můžeme splnit i váš SEN!

Na celý díl se můžete podívat tady :

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/418236100081009/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.